Weekend w Bydgoszczy

Romantycznie? Klasyczny City Break? A może wolicie na sportowo? W Bydgoszczy każdy znajdzie coś dla siebie, a Holiday Inn Bydgoszcz jest w samym centrum wydarzeń.

Lubisz poczuć tętno miasta ?

Usiądź z najsłynniejszym polskim kryptologiem, Marianem Rejewskim na jego ławeczce i poobserwuj ruch na Gdańskiej- głównej alei przepięknego bydgoskiego Śródmieścia. Wypij kawę nad Brdą podziwiając rzeźbę „Przechodzącego przez rzekę”, zachwyć się bydgoską secesją na ulicy Cieszkowskiego lub przejdź się po linii 18. południka.

Dla melomanów

Odwiedź Operę Nova, słynącą z doskonałej akustyki Filharmonię Pomorską lub po prostu idź na spacer po Dzielnicy Muzycznej. Z okien Akademii Muzycznej na pewno usłyszysz dźwięki muzyki, a dodatkowo w jej sąsiedztwie odpoczniesz przy multimedialnej fontannie. W letnie wieczory kompozycja światła i dźwięku robi naprawdę niesamowite wrażenie. Oferty dopełnia położony dwa kroki dalej Teatr Polski, przed którego frontem odkryjcie Łuczniczkę – najsłynniejszy symbol miasta.

Chcesz być bliżej kultury?

Nic prostszego – Muzeum Okręgowe, zabytkowe spichrze, Dom Leona Wyczółkowskiego, Europejskie Centrum Pieniądza, barka Lemara – wszystkie te atrakcje znajdują się z zasięgu krótkiego spaceru od Holiday Inn Bydgoszcz. Miasto szczyci się przemysłową historią stąd warto zwiedzić je specjalną trasą TeH₂O, która prowadzi przez najciekawsze zakątki, stare fabryki, muzea i stare śluzy.

Dodatkowo Bydgoszcz szczyci się jedynym w kraju Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Lubisz odkrywać nowe miejsca?

Bydgoszcz oferuje również atrakcje dla wymagającego turysty, który lubi poznawać nowe, nietypowe miejsca. Jedną z nich jest bez wątpienia Exploseum – trasa zwiedzania wiedzie wśród budynków i korytarzy DAG Fabrik Bromberg. Przeznaczona do produkcji zbrojeniowej, tajna fabryka III Rzeszy odkrywa przed turystami swoje wyjątkowe i mroczne oblicze.

Gratką dla miłośników starych pojazdów jest Muzeum Komunikacji w Paterku. Zabytkowe „Ogórki” z tego miejsca można spotkać w sezonie letnim na ulicach Bydgoszczy w ramach specjalnej trasy turystycznej.

Zielona Bydgoszcz

Bydgoszcz, obok Warszawy to najbardziej zielone miasto w Polsce. Tereny zielone zajmują blisko połowę miasta. Miasto szczyci się największym w kraju parkiem miejskim. Nieważne, czy chodzi o poranny jogging nad Brdą czy romantyczny wieczorny spacer – w promieniu 10 min. od hotelu znajdziesz mnóstwo pięknych i zróżnicowanych terenów zielonych od śródmiejskich parków po półdzikie nabrzeża rzeki czy typowo rekreacyjną Wyspę Młyńską z nadmorskim piaskiem, ogromnym trawnikiem i wodnymi kaskadami łączącymi Brdę z rzeczką Młynówką. Park widokowy z zabytkową Wieżą Ciśnień, cudowna fontanna Potop, świetne i zróżnicowane trasy kajakowe, a wszystko to w granicach miasta.

Wolisz za miasto?

Ogromnym atutem Bydgoszczy jest jej położenie. Kochasz przyrodę? Świetnie się składa, dookoła miasta mamy mnóstwo lasów w tym olbrzymi kompleks Puszczy Bydgoskiej oraz Bory Tucholskie. Dolina Dolnej Wisły to tereny spacerowe, trasy turystyczne, słynące z doskonałych powideł śliwkowe sady czy winnice. Łąki nad Kanałem Bydgoskim i Notecią to raj dla miłośników ptaków, a Zalew Koronowski to mekka żeglarzy i plażowiczów.

Może zamiast tego troszkę zwiedzania?

Szlak Piastowski, gotycki Toruń, tężnie w Inowrocławiu, pałace w Lubostroniu i Ostromecku czy krzyżackie spichrze na wiślanym nabrzeżu Grudziądza- wszystkie te atrakcje dzieli od nas maksymalnie 45 min. W niewielkiej odległości od miasta znajduje się też Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim, skansen kolejki wąskotorowej w Wenecji, wioski tematyczne w Borach Tucholskich, a nawet stok narciarski w Unisławiu.

A może na sportowo?

Bydgoszcz to miasto sportu! Lubisz sportowe wydarzenia? Świetnie! Stadion żużlowy, hala sportowa, stadion lekkoatletyczny czy miejskie lodowisko czekają na Ciebie. Miasto szczyci się również położeniem nad wodą, które skutecznie wykorzystuje. Trasy rowerowe nad Kanałem Bydgoskim, bulwary spacerowe nad Brdą, ścieżka przyrodnicza nad Wisłą, trasy kajakowe, liczne szlaki piesze i trasy Nordic Walking oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego czekają na Gości. Obok hotelu znajduje się także stacja miejskiego roweru – dzięki gęstej sieci tras rowerowych możecie godzinami zwiedzać miasto jednośladem.

Wieczór na mieście?

W sąsiedztwie hotelu znajduje się najstarsza cześć miasta, która w swojej ofercie ma cały wachlarz atrakcji wieczornych. Ulica Jatki to gastronomiczny deptak usiany doskonałymi restauracjami. Liczne puby, kawiarnie, bary, a nawet regionalna warzelnia piwa rozsiane są wokół Starego Rynku oraz nad samą Brdą. W letnie wieczory doskonałą propozycją jest…)

Oferujemy:

– 10% rabatu na zamówienia gastronomiczne a la carte w Open Lobby
– zakwaterowanie w przestronnym komfortowym pokoju (również pokoje z balkonami i apartamenty)
– przepyszne śniadania w hotelowej restauracji
– przedłużoną dobę do godz.: 14:00
– nielimitowany wstęp do MiniGym-u oraz sauny
– bezpłatny Internet Wi-Fi
– podziemny parking w cenie zakwaterowania
– pomoc w organizacji przewodników miejskich, broszury turystyczne
– specjalne przygotowane autorskie trasy dla biegaczy + bezpłatna butelkowana woda

Hotel posiada certyfikat bezpieczeństwa POT „Obiekt bezpieczny higienicznie”.